Ενημέρωση για επαφή με ψυχολόγο και υπεύθυνη δήλωση συμμετοχής

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ονομάζομαι Λυμπεράκη Δήμητρα και είμαι η νέα ψυχολόγος του 5ου Λυκείου Καλαμαριάς. Το πρόγραμμα υποστήριξης του σχολείου από ψυχολόγο έχει ως στόχο την ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών/τριών της. Επιπλέον, εστιάζει στην υποστήριξη των γονέων και των κηδεμόνων σχετικά με ζητήματα που αφορούν στην ψυχική υγεία των μαθητών και μαθητριών, μέσα από ατομικές συνεδρίες συμβουλευτικής και άλλων ενημερωτικών δράσεων. Πολύ σημαντικό μέλημα του προγράμματος είναι η συνεργασία με τους/τις εκπαιδευτικούς προκειμένου να υποστηρίξουν ολιστικά τους μαθητές και τις μαθήτριές τους είτε σε ατομικό είτε σε ομαδικό επίπεδο. Στο σχολείο θα παρουσιάζομαι κάθε Δευτέρα από τις 8.30 μέχρι τις 12.30. Προκειμένου να κλείσετε ραντεβού μαζί μου είναι απαραίτητο να στείλετε email dlymperak@sch.gr για να μιλήσουμε για το αίτημά σας είτε μέσω τηλεφώνου στο τηλέφωνο του σχολείου, 2310433433, την ημέρα που βρίσκομαι στο σχολείο.

Η ψυχολόγος Λυμπεράκη Δήμητρα

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.